Dodaj Dobrą Markę do ulubionych Reklama w DM RSS

Strona glówna Dobrej Marki

PRZYJACIELE DM

Wydrukuj artykuł Wyślij powiadomienie e-mail do znajomego o tym artykule Oceń artykuł Zmień czcionkę - większa/normalna

Tilapia w opakowaniach MAP po raz pierwszy na polskim rynku

Tilapia w opakowaniach MAP po raz pierwszy na polskim rynku

Świeża tilapia, którą wykładaną na lodzie od niedawna można kupić na stoiskach rybnych w dużych sieciach handlowych, jest także oferowana w wariancie na tacy. Taka forma podania ułatwia kupującemu transport oraz zapewnia rybie dłuższą żywotność.

 

Tilapia pakowana w MAP w atmosferze ochronnej ma 14-dniowy termin przydatności do spożycia. Nie należy go jednak przedłużać z uwagi na fakt, że takie opakowania przechowywane są w lodówkach, a ryby nie są mrożone. Dzięki nim ryba zachowuje swoje cenne właściwości.

Czerwona i Srebrna tilapia z polskiej hodowli jest doskonała w smaku. Charakteryzuje się chudym, delikatnym mięsem i brakiem drobnych ości. Cieszy się uznaniem najlepszych szefów kuchni. Doskonale nadaje się do smażenia, pieczenia, grillowania oraz do gotowania na parze. Dzięki zwartej, jędrnej konsystencji, mięso tilapii nie rozpada się podczas przyrządzania. Tilapia czerwona uznawana za odmianę szlachetniejszą, polecana jest do podawania w całości. Tilapia srebrna natomiast rośnie znacznie szybciej i osiąga większe rozmiary. Dzięki temu doskonale nadaje się do filetowania.

Wprowadzenie przez firmę Global Fish na polski rynek świeżej tilapii (czerwonej i srebrnej) to odpowiedź na coraz bardziej świadome potrzeby i preferencje konsumentów. Klienci polskich sklepów poszukują produktów doskonałej jakości, gotowych rozwiązań i różnorodności. Coraz częściej skłaniają się w stronę żywności zdrowej, proekologicznej ale łatwej w przygotowaniu.

Tilapia cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów na całym świecie – znajduje się w pierwszej piątce najczęściej spożywanych ryb. W ciągu ostatnich 3 lat jej sprzedaż wzrosła ilościowo aż o 68% (wartościowo 74%).

 

Autor:   Global Fish

Data publikacji:   22 marzec 2013r.

WWW:   http://www.globalfish.pl

Oceń artykuł:
Aktualna ocena to: 1,00.
Wydrukuj artykuł Wyślij powiadomienie e-mail do znajomego o tym artykule Oceń artykuł Zmień czcionkę - większa/normalna