Urządzenie kuchni w nowoczesnym stylu to kilka zasad, które należy zachować, aby uzyskać wymarzony efekt i wcale nie musimy mieć worka pełnego pieniędzy. Czasami bezcenna jest własna inwencja.

Jak meble to na połysk

Podstawą nowoczesnego wystroju kuchni są przede wszystkim meble z połyskiem, które są obecnie najbardziej charakterystyczne dla tego stylu. Możne łączyć je z elementami drewnianymi, a jeżeli dodatki to głównie stalowe. Chociaż istnieją liczne wyjątki od tych reguł. Generalna zasada jest taka, że kiedy dzisiaj interesują nas aranżacje wnętrz to koniecznie powinniśmy zasięgnąć porady projektanta, który doradzi nam układ szafek, ich ilość, wielkość oraz wygląd. Wówczas możemy mieć prawie stuprocentową pewność, że nasza praca nie pójdzie na marne i efekt będzie taki, jaki oczekiwaliśmy.

Nowoczesne kolory to…

Wybierając najbardziej odpowiadający nam zestaw mebli przede wszystkim powinniśmy postawić na biel, czerń i czerwień, chociaż niekoniecznie wszystkie trzy barwy jednocześnie. Jest sporo takich rozwiązań, gdzie dominuje kolor biały, zdecydowanie jednak praktyczniejszy w kuchni niż czarny, oraz do niego jedynie czarne dodatki, a także na przykład czarna lodówka czy zlewozmywak.

Wyposażenie z najwyższej półki

Trzeba również w tym wypadku zwracać uwagę na wszelkie detale i ozdoby, których nie może zabraknąć. Coraz rzadziej są to kwiaty, a raczej jakiś fantazyjny zegar czy kalendarz na ścianie i w ogóle ozdoby, które umieszcza się właśnie na ścianie, wśród nich obrazy niekoniecznie związane z tematyką kuchenną oraz ciekawe napisy. Mogą być to też oryginalne pojemniki na kawę, cukier i tym podobne, wyraziste naczynia oraz wiele innych. Nie bez znaczenia jest też oświetlenie które powinno być nie tylko źródłem światła, ale również ozdobą.

Wszystkie wnętrza potrzebują odpowiedniego udekorowanie, umeblowania i aranżacji. Jeżeli brakuje nam pomysłów to możemy chociażby poszperać w sieci, gdzie znajdziemy całe mnóstwo inspiracji i pomysłów na ciekawe rozwiązania.