Aranżacje wnętrz to nie tylko meble, ale również każdy nawet najdrobniejszy szczegół, bo to właśnie detale wpływają na całe nasze mieszkanie lub dom.

Skromnie, ale w dobrym stylu

Istotną kwestią jest więc również to, co znajduje się na naszych ścianach. Wszystko niby wydaje się bardzo proste, ale kiedy już dochodzi do realizacji niektórych pomysłów to zaczynają pojawiać się problemy. Co gdzie powinno wisieć, czy będzie pasowało do reszty wyposażenia wnętrza czy nie i ile możemy wydać na to pieniędzy. Jak powszechnie wiadomo przesada nigdy nie jest mile wdziana, chociaż są takie przypadki, kiedy jest to nawet wskazane. Dobrym miejscem może być ściana nad schodami, centralna ściana salonu czy miejsce, gdzie jadane są posiłki oraz wiele innych.

Fotografie zawsze są ciekawe

Na ścianach warto z pewnością, przynajmniej w kilku miejscach, umieścić wybrane przez nas zdjęcia. Mogą one być oprawione w antyramy, w stylowe ramki i to zarówno te w bardziej nowoczesnym stylu, jak i takie, które będą korespondowały raczej z klasycznymi rozwiązaniami. Zdjęcia wcale nie muszą być duże, jeżeli są sporych rozmiarów to wystarczą dwa albo trzy, a z kolei takich mniejszych może być o wiele więcej. W zasadzie każde miejsce jest dobre do tego, aby znalazły się tam fotografie.

Dzieła sztuki w twoim domu

Drugą opcją są również obrazy i to wcale nie muszą takie, które kupimy w każdym markecie, czyli z widokiem mostu, lasu czy z wieżowcami z wielkiego miasta. Jeżeli szukamy czegoś wyjątkowego i oryginalnego to warto zajrzeć do lokalnych malarzy czy twórców. Mało kogo przecież stać na dzieła znanych mistrzów malarstwa, ale nie znaczy to, że nie możemy mieć u siebie prawdziwej sztuki. Przy odrobinie szczęścia i dobrego oka możemy znaleźć prawdziwe perełki. Kiedy już ją nabędziemy zadbajmy jednak o odpowiednią oprawę, aby dobrze prezentowała się na ścianie i przyciągała wzrok.

Na ścianie może znaleźć się wiele różnych rzeczy, oczywiście w zależności od tego jakie są nasze sympatie, wyobrażenia oraz możliwości.