Nie ma wątpliwości co do tego, że obecnie wybór umywalek jest duży jak nigdy wcześniej. Czym jednak konkretnie różnią się między sobą poszczególne umywalki? Które z nich są najlepsze?
Montowanie umywalki

Przede wszystkim, różnice pomiędzy umywalkami polegają na bardzo różnych sposobach montażu. Niektóre z nich się wiesza na ścianach, inne są niejako wpuszczane do wnętrza szafki, a jeszcze inne są na nich stawiane i przymocowywane do blatu. Te ostatnie, zwane powszechnie umywalkami nablatowymi są dziś wybierane absolutnie najczęściej.

Skąd popularność umywalek nablatowych?

Niewątpliwie, o popularności tego typu umywalek decyduje przynajmniej kilka czynników, nie jest to tylko jedna ich cecha. Pierwszy z nich to niewątpliwie ich funkcjonalność. Pozwalają one na zaoszczędzenie w łazience miejsca dzięki temu, że pod umywalką nablatową można schować w szafce wiele rzeczy. Umywalka wisząca w ogóle nie ma nic wspólnego z szafką, a wpuszczana zajmuje jej dużą część, czasem nawet połowę. Tylko umywalki nablatowe pozwalają na zachowanie całej przestrzeni w szafkach.

Ceramika czy coś innego?

Kolejną kwestią niezwykle istotną jest materiał umywalki. Niewątpliwie, obecnie nie ma sobie równych ceramika. Umywalki nablatowe z ceramiki całkowicie zdominowały dzisiaj rynek. Dlaczego tak się właśnie stało? Czy rzeczywiście umywalki ceramiczne nie mają żadnych wad?

Niewątpliwie, ilość zalet w przypadku tego typu umywalek jest ogromna. Przede wszystkim, stylistycznie zdaje się, że pasują one dosłownie do wszelkiego rodzaju łazienek. Ponadto, umywalki nablatowe wykonane właśnie z ceramiki mogą przyjmować bardzo wiele kształtów. Dzięki temu, każdy może znaleźć coś oryginalnego co mu się spodoba.

Ważne jest też to, że trudno o bardziej funkcjonalne umywalki od tych ceramicznych. Chodzi o to, iż można je precyzyjnie doczyścić przy użyciu tylko i wyłącznie zwykłej szmatki. Nie trzeba się też przy tym wcale szczególnie namęczyć.

Kolor umywalki

Większość armatury łazienkowej najczęściej występuje w kolorze białym. Podobnie jest również z umywalkami, zarówno nablatowymi jak i wszystkimi innymi. Nie mniej jednak, zdarzają się wyjątki. Na przykład umywalki metalowe przeważnie są srebrne, Wydaje się, że w niektórych przypadkach srebrne umywalki pasują do pomieszczenia nawet bardziej od tych białych. Jest tak z pewnością wtedy, gdy większość elementów w łazience jest nowoczesna i wykonana z niestandardowych materiałów. Oryginalna umywalka nablatowa niewątpliwie bardzo pasuje do takiego wnętrza.