Jako jeden z nielicznych zasobów biznesowych, które są naprawdę skończone, Twój czas jest niezastąpiony. I chociaż jest to prawie pewne, że przeciętny przedsiębiorca weźmie na swoje barki ciężar pracy, która utrzymuje ich firmę w ruchu, mądry podejmie kroki, aby tego uniknąć. Zatrudnienie firmy księgowej online, aby sprostać wymaganiom związanym z kryzysem na rynku małych firm, pozwoli zaoszczędzić więcej niż tylko cenne godziny – będzie to również odgrywać zasadniczą rolę w tym procesie:

  • zapewnienie dokładności dokumentacji finansowej,
  • usprawnienie decyzji biznesowych, oraz
  • wykorzystanie twojej zdolności do generowania większych dochodów

W rzeczywistości, decydując się na outsourcing usług księgowych łatwo zwróci się w czasie, który może być bardziej opłacalnie zainwestowane w utrzymanie i rozwój firmy.

Korzyści płynące z rachunkowości w chmurze

Dzisiejsza firma zajmująca się księgowością handlową wyróżnia się na tle tradycyjnych konsultantów biznesowych dostępem do potężnych narzędzi chmury obliczeniowej. Internetowe przechowywanie i zarządzanie kontami małych firm oznacza, że obliczenia mogą być wykonywane szybciej i z większą dokładnością, a informacje mogą być wymieniane w czasie rzeczywistym.
Oprogramowanie oparte na chmurze pozwala firmom księgowym online na utrzymanie działalności w pętli, z najbardziej aktualnych informacji finansowych o Tobie:

  • wierzytelności,
  • zobowiązania,
  • płac
  • opodatkowania

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz sprawdzić historię płatności klienta, czy wydrukować kopię najnowszego rachunku przepływów pieniężnych, raporty są dostępne szybko, bezpiecznie i z dowolnego miejsca.
Przyjrzyjmy się, jak zaangażowanie zewnętrznych usług księgowych może pomóc w złagodzeniu dylematu związanego z kryzysem czasowym w Twojej firmie.

1. Wielozadaniowość marnuje więcej czasu niż oszczędza

Jeśli nie jesteś jednym z 2% ludzi, którzy są naprawdę zdolni do wykonywania wielu zadań w tym samym czasie – nie rezygnując z jakości pracy lub produktywności – jesteś seryjnym wykonawcą. Co to oznacza dla Twojej firmy? Oznacza to, że za każdym razem, gdy mózg przesuwa punkt ciężkości z jednej aktywności na drugą, wydajność pogarsza się i traci się cenny czas.
Dzisiejsze środowisko cyfrowe zwiększyło konkurencję w wielu gałęziach przemysłu. Ale możesz zyskać przewagę nad konkurencją, ograniczając swoje wielozadaniowe wysiłki i zatrudniając profesjonalną firmę księgową do obsługi księgowości wspólnot mieszkaniowych.

2. Przywileje związane z delegacją

Wystarczy słowo „delegacja”, by dać się ponieść każdemu szanowanemu przedsiębiorcy. Jednak nauczenie się poruszania się po tej trudnej lekcji może przynieść niesamowite rezultaty. Jeśli ufasz w zdolność innych do wykonywania niektórych z twoich bardziej żmudnych obowiązków, wypracujesz sobie wiele godzin dodatkowego czasu.
Pamiętaj, że prośba o pomoc nie jest oznaką słabości: pokazuje siłę przekonania w zestawie umiejętności innych profesjonalistów. Przekazanie usług księgowych Twojej firmy zewnętrznej firmie nie tylko pozwoli Ci skoncentrować się na bardziej naglących sprawach, ale może również złagodzić stres w miejscu pracy. W rzeczywistości poleganie na innych w poszukiwaniu pomocy jest uznawane za jeden z najlepszych sposobów uniknięcia wypalenia małych firm.

3. Usprawnienie planowania strategicznego

Czy wiesz, że planowanie z pięcioletnim wyprzedzeniem jest motorem strategii najbardziej efektywnych firm? Jeśli nie możesz nawet znaleźć czasu na stworzenie, a jednocześnie samodzielne wdrożenie solidnego planu biznesowego, robisz sobie krzywdę. Twoja firma po prostu nie może rozwijać się w sposób zrównoważony, jeśli nie przekształcisz informacji finansowych Twojej firmy w skalowalny system.
Doświadczone firmy zajmujące się księgowością handlową oferują coś więcej niż tylko usługi księgowe. Mogą one pomóc w przełożeniu danych liczbowych, które generują, na fakty – fakty, które ułatwią Ci zrozumienie, gdzie znajduje się Twoja firma i w jaki sposób możesz zabrać ją tam, gdzie chciałabyś, aby dotarła.

4. Prowadzenie właściwej ewidencji pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Z biegiem lat żaden mały przedsiębiorca nie chce marnować czasu na rozwiązywanie problemów, których można było uniknąć. Jednak żonglerka często oznacza, że brakuje ważnych danych lub są one nieprawidłowo rejestrowane i raportowane. Błędy księgowe i nieterminowe składanie sprawozdań to tylko niektóre ze zdarzeń, które zazwyczaj skutkują kontrolą podatkową. Ale niezależnie od przyczyny, ten czasochłonny proces przebiega o wiele sprawniej, gdy wykwalifikowana firma księgowa online utrzymuje porządek w rejestrach.

5. Spraw by trudne wybory stały się prostsze.


Podejmowanie ważnych decyzji, przed którymi stoi każdy właściciel firmy, jest trudne. Próby ich podejmowania bez pomocy odpowiednich danych finansowych są jednak jeszcze trudniejsze. Korzystając z usług księgowości wspólnot mieszkaniowych, będziesz miał informacje potrzebne do podejmowania na czas decyzji o wszystkim, począwszy od inwestycji w nowy sprzęt, a skończywszy na zatrudnieniu większej liczby pracowników. Codzienne wybory mogą mieć ogromny wpływ na kondycję naszej firmy. Jeśli te decyzje są warte poświęcenia czasu na upewnienie się, że są słuszne, warto zainwestować w ekspertyzę doświadczonej firmy księgowej.