Jako właściciel małej firmy masz potrzebę prowadzenia księgowości. Sam prowadzisz księgowość, zatrudniasz osobę wewnętrzną, masz przyjaciela, który Ci pomoże, albo zlecasz prowadzenie księgowości na zewnątrz. Jeśli jesteś bardzo małą firmą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie potrzebujesz pełnoetatowego księgowego. Najprawdopodobniej potrzebujesz kogoś, kto będzie aktualizował Twoje książki kilka razy w miesiącu. Więc kiedy szukasz pomocy w prowadzeniu księgowości dla małych firm, czego powinieneś szukać? Przydatne informacje https://www.rozrachunkowy.eu/.

Przystępność

Oczywiście potrzebujesz osoby lub usług księgowych, na które Twoja firma może sobie pozwolić. Pierwsze pytanie, które otrzymuję brzmi: ile? Niestety, jest to trudne pytanie, na które należy odpowiedzieć bez zadawania serii dodatkowych pytań. Sprawdź https://www.rachunkowe-biuro-24.pl/ksiegowosc/wymagaj-wiecej-od-ksiegowego-malej-firmy/.

Jedną z rzeczy, o której musisz pomyśleć, są Twoje rzeczywiste potrzeby.

Potrzebujesz kogoś w biurze, zdalnego lub kombinacji obu? Jak często potrzebna jest aktualizacja ksiąg rachunkowych? Jedną z rad jest otwartość w kwestii budżetu. Jeśli potencjalni klienci dzielą się z nami swoim budżetem, to prawie zawsze jesteśmy w stanie go zrealizować. Dobry księgowy zaprojektuje system księgowy dostosowany do Twoich potrzeb i budżetu.

księgowość i specjaliści

Szukając księgowego dla swojej małej firmy, z pewnością musisz znaleźć kogoś, kto jest wykwalifikowany. Zdecydowanie poszukuję absolwenta przynajmniej szkoły wyższej, najlepiej na kierunku biznes, finanse lub księgowość. Ponadto, jeśli Twoja mała firma korzysta ze specjalistycznego oprogramowania (co gorąco polecamy), możesz szukać certyfikowanego doradcy. Mógłbym również zapytać o ich specyficzne doświadczenia z księgowością. Od jak dawna prowadzą księgowość dla firm Twojej wielkości? Jak długo korzystali z systemów? Czy mają oni doświadczenie w prowadzeniu księgowości dla firm z danej branży, a jeśli tak, to czy mogą Państwo otrzymać kilka referencji? Pamiętaj, że wiele osób prowadzi księgowość, prawdopodobnie znasz kilka osób, z którymi jesteś związany. Nie wszyscy jednak prowadzą księgowość dobrze. Wielu księgowych i doradców podatkowych nie lubi naszego programu i zauważyłem, że to dlatego, że nie rozumieją, jak go używać. Znajdź dobrego księgowego, który jest również ekspertem tych systemów.

Ktoś, z kim można się kontaktować

Nie ma nic gorszego niż praca z kimś, z kim nie masz nic wspólnego lub z kim nie możesz się kontaktować. Twój księgowy stanie się ogromnym atutem Twojej firmy. Mogą oni wiedzieć tak wiele, mają bardziej dogłębną wiedzę na temat finansów Twojej firmy. Jeśli Twój mały księgowy biznesowy stanie się tak bliski jak partner biznesowy, to wtedy lepiej będzie Ci się z nimi współpracowało. Mamy tendencję do przyciągania wielu klientów działających na zewnątrz. Nie tylko z powodu miejsca, w którym mieszkamy, ale również z powodu tłumu, z którym kojarzymy się. Praca z księgowym o podobnych poglądach będzie o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza niż praca z kimś, z kim nie możesz się utożsamiać. Pamiętaj, że wiele osób prowadzi księgowość, więc znajdź odpowiednie rozwiązanie dla siebie i swojej firmy.

Odpowiedzialność w księgowości

Po znalezieniu księgowego, z którym chcesz współpracować, musisz jasno przedstawić swoje oczekiwania. Jeśli oczekujesz, że Twoje książki będą zamykane do 10 dnia każdego miesiąca, poinformuj o tym księgowego. Jeśli potrzebujesz cotygodniowych raportów, Twój księgowy musi o tym wiedzieć. Po tym, jak jasno przekażesz swoje oczekiwania co do tego, czego oczekujesz, jak chcesz i kiedy chcesz, musisz pociągnąć księgowego do odpowiedzialności, aby spełnić lub przewyższyć swoje oczekiwania. Jeśli księgowy jest w trakcie realizacji, to trzeba znaleźć księgowego, który może spełnić Twoje potrzeby.

Zdolność dostosowania się do zmian w Twojej firmie


W miarę upływu czasu twoja mała firma będzie się zmieniać, podobnie jak twoje potrzeby w zakresie księgowości. Będziesz potrzebował księgowego, który będzie w stanie dostosować się do Twoich zmieniających się potrzeb. Niespodziewanie pojawią się też rzeczy, kiedy będziesz potrzebował swojego księgowego. Jeśli masz księgowego pracującego w niepełnym wymiarze godzin upewnij się, że dajesz mu znać, że oczekujesz obecności w pełnym wymiarze godzin. Wszystko to oznacza, że oczekują Państwo od nich elastyczności i powinni to Państwu zaoferować. Może zauważysz, że potrzebujesz księgowego, aby się do niego zbliżyć. Może zapomniałeś zapłacić rachunek i trzeba wyjść z programu. W każdym razie będziesz potrzebował księgowego, który będzie w stanie dostosować się do Twoich potrzeb biznesowych, zmieniając je zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej.