DORADZTWO W PRZYPADKU BANKRUCTWA KONSUMENTÓW.

Amerykańskie doradztwo w zakresie kredytów konsumenckich, oferuje dwa rodzaje doradztwa w zakresie upadłości konsumenckiej, zatwierdzone przez Biuro Wykonawcze Powierników Stanów Zjednoczonych. Jeśli zdecydujesz się na złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, takie doradztwo przed i po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej jest obowiązkowe zgodnie z ustawą o zapobieganiu upadłość konsumenckam i ochronie konsumentów. Wymaga ono zakończenia postępowania upadłości konsumenckiej przed złożeniem wniosku, a także pod koniec procesu. W celu udowodnienia, że zakończyłeś każdą sesję adwokacką, musisz przedłożyć sądowi zaświadczenie o upadłości konsumenckiej.

SKORZYSTANIE Z PORADNICTWA W ZAKRESIE UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ PRZED ZŁOŻENIEM WNIOSKU.

Pierwszym rodzajem doradztwa w zakresie upadłości konsumenckiej jest doradztwo przed upadłością konsumencką, znane również jako doradztwo budżetowe. Podczas tej sesji twój doradca będzie chciał:

Analizy sytuacji finansowej i jej przyczyn.

Omówienie alternatywnych rozwiązań w stosunku do tego jak ogłasza się upadłość konsumencką, takich jak konsolidacja zadłużenia.
Pomoc w opracowaniu budżetu, który pozwoli Ci spłacać rachunki bez zaciągania kolejnych długów.
Przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej należy zakończyć postępowanie upadłości konsumenckiej. Świadectwo upadłości konsumenckiej należy złożyć w tym samym czasie, w którym je złożysz.

PO ZŁOŻENIU WNIOSKU O OGŁOSZENIE UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ – OTRZYMANIE PORADY W SPRAWIE UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ.
Po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, ale przed zwolnieniem z długów, musisz ukończyć drugi rodzaj poradnictwa w zakresie upadłości konsumenckiej, tzw. poradnictwo po upadłości konsumenckiej lub edukację dłużników.

Wymaga ona spędzenia dwóch godzin z doradcą kredytowym w trakcie tego kursu.

Kurs Edukacyjny dla dłużników w sytuacji popadającej w upadłość konsumencka obejmuje te tematy, które są zlecone i zatwierdzone:

Jak opracować budżet? Doradcy kredytowi pomagają swoim klientom stworzyć wykonalny budżet.
Jak mądrze zarządzać pieniędzmi i korzystać z kredytów, aby nie pogrążyć się już w głębokim zadłużeniu.

Dodatkowe zasoby, które pomogą Ci zachować kontrolę nad finansami osobistymi.


Zaświadczenie o upadłości konsumenckiej, należy złożyć w sądzie przed upływem 45 dnia od dnia zgromadzenia wierzycieli w sprawach rozstrzygniętych. W przypadku złożenia wniosku o upadłość konsumencką, najczęściej spotykaną formą postępowania, zaświadczenie należy złożyć nie później niż w dniu dokonania ostatniej płatności w ramach planu spłat lub w dniu złożenia wniosku o udzielenie zwolnienia.

FIRMY OFERUJĄ COŚ WIĘCEJ NIŻ TYLKO DORADZTWO W PRZYPADKU UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ.

Firmy mogą pomóc Ci w wielu kwestiach związanych z zarządzaniem pieniędzmi, począwszy od doradztwa mieszkaniowego, a skończywszy na doradztwie w sprawie najlepszego sposobu konsolidacji zadłużenia. Na stronach internetowych, znajduje się również wiele bezpłatnych materiałów edukacyjnych, takich jak porady finansowe dla rodzin, wskazówki dla dzieci dotyczące zarządzania pieniędzmi oraz kalkulatory finansowe. Więc kiedy zadzwonisz z zapytaniem o doradztwo w sprawie upadłości konsumenckiej, zapytaj również o inne usługi.